OK

Římskokatolická farnost Bánov

Adopce na dálku

Dne 23.2. 1998 se rozhodl tehdejší správce farnosti P. Václav Vrba podpořit projekt, který pomáhá při studiu dětem v Indií. Jako první dítě byl takto přijat

Santosh Annappa Deshbandari - narozen 2.2.1987. Rodina je velmi chudá a těžce získává prostředky na svou obživu. Jeho otec je dělník a matka v domácnosti. Má dva sourozence bratra Ganeshe a sestru Mamthu. Studoval ve škole Sr. Marie Goretti  Bala Pragathi Kedra Prabhat Nagar, Honavar. Školné na rok činilo 4000,- Kč. Podpora skončila v roce 2005. V roce 2002 farnost adoptovala chlapce jménem Laxmish G. Gowda.

Laxmish G. Gowda  - Narozen 16.3.1994,  pochází z vesnice Karki, která leží asi 5 km od Honavaru v indickém státě Karnataka.. Původně chtěl být učitelem, ale nyní pokračuje ve studiu na instalatéra. Je hinduista. Otec pracuje jako námezdní dělník a matka je v domácnosti. Má dva bratry. První z nich Krishma je hluchoněmý a chodí do školy pro hluchoněmé. Druhý bratr Praveen je s matkou doma.  Naše farnost jej podporuje od r. 2002. Od roku 2010 se náš příspěvek na jeho studium zvýšil na 6000,- Kč. Ukončil účast na projektu v roce 2013.

V roce 1999 se rozhodly další dvě členky pastorační rady adoptovat další děti jak pro Suchou Loz , tak pro Bystřici pod Lopeníkem.

Nyní tedy pomáháme

Inose Beaubrun (Bánov) Narozena 2006. Nežije se svou rodinou, o níž není nic známo. Bydlí ve vesnici Baie-de-Henne na severozápadu Haiti. Chtěla by se stát učitelkou, má ráda hudbu a tanec a také ráda hraje fotbal. Je drobné postavy, je hodná a zdvořilá. Ve škole je aktivní, baví ji francouzština. Podpora probíhá od ledna 2016 skrze projekt Adopce na dálku, který řídí Arcidiecézní charita Olomouc. Částka, kterou ročně posíláme činí 6.500 Kč.

Alcuis Wensley (Suchá Loz) Narozen 2008. Žije se svými rodiči ve vesnici Baie-de-Henne na severozápadu Haiti. Rodina nevlastní dům, ale mají malou zahradu. Jsou velmi chudí, otec je rolník, matka bez zaměstnání. Alcuis by se rád stal knězem. Baví jej malování a sport, ve škole je aktivní, oblíbený předmět je katechismus. Chlapec je drobné postavy, poslušný a pracovitý. Podpora probíhá skrze projekt Adopce na dálku, který řídí Arcidiecézní charita Olomouc.  Částka, kterou ročně posíláme činí 6.500 Kč.

Vineeth Kumar Madri (* 1998 - Bystříce pod Lopeníkem) V létě 2020 dokončil školu a podpora byla tedy ukončena.

Walline Dśouza (Bystřice pod Lopeníkem – od podzimu 2020). Narozena 2013. Walline je milá a láskyplná dívka. Ve škole je velmi pilná, pokaždé je na hodině včas a pečlivě připravená. Ráda tancuje a zpívá a chtěla by se stát učitelkou. Jako každé dítě si ráda hraje s hračkami a má jednu panenku, kterou má velmi ráda. Walline má mladší sestru (* 2020) a s rodiči žijí v malé vesnici v karnátacké oblasti Dakshin Kannad na jihozápadě Indie. Matka je v domácnosti, otec pěstuje arekové a kokosové ořechy, ale příjem není dostatečný. Podpora probíhá skrze projekt Adopce na dálku, který řídí Arcidiecézní charita Praha. Částka, kterou ročně posíláme činí 4900,- Kč.

Potřebné prostředky získáváme od dárců jednotlivých obcí a v době adventní je v kostele pokladnička určena pro tyto děti. Jinak můžete přispět kdykoliv na faře v Bánově.

Hasičům.CZ - sponzor stránek