OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Římskokatolická farnost Bánov

Adopce na dálku


Dne 23.2. 1998 se rozhodl tehdejší správce farnosti P. Václav Vrba podpořit projekt, který pomáhá při studiu dětem v Indií. Jako první dítě byl takto přijat

Santosh Annappa Deshbandari - narozen 2.2.1987. Rodina je velmi chudá a těžce získává prostředky na svou obživu. Jeho otec je dělník a matka v domácnosti. Má dva sourozence bratra Ganeshe a sestru Mamthu. Studoval ve škole Sr. Marie Goretti  Bala Pragathi Kedra Prabhat Nagar, Honavar. Školné na rok činilo 4000,- Kč. Podpora skončila v roce 2005. V roce 2002 farnost adoptovala chlapce jménem Laxmish G. Gowda.

Laxmish G. Gowda  - Narozen 16.3.1994,  pochází z vesnice Karki, která leží asi 5 km od Honavaru v indickém státě Karnataka.. Původně chtěl být učitelem, ale nyní pokračuje ve studiu na instalatéra. Je hinduista. Otec pracuje jako námezdní dělník a matka je v domácnosti. Má dva bratry. První z nich Krishma je hluchoněmý a chodí do školy pro hluchoněmé. Druhý bratr Praveen je s matkou doma.  Naše farnost jej podporuje od r. 2002. Od roku 2010 se náš příspěvek na jeho studium zvýšil na 6000,- Kč. Ukončil účast na projektu v roce 2013.

 

V roce 1999 se rozhodly další dvě členky pastorační rady adoptovat další děti jak pro Suchou Loz (p. Anděla Čubíková), tak pro Bystřici pod Lopeníkem (p. Zdeňka Moučková). Pro Suchou Loz to je

Selome Francis Pinto - Narozená 5.12.1990, pochází z Honavaru. Je katolička. Má jednoho bratra Costu..  Ráda by se stala učitelkou.  Nejprve studovala na škole „Ave Maria“ a potom vstoupila na „Marikamba College“. Otec vlastní malý obchůdek a matka je v domácnosti. Rodina je velmi chudá a příjmy, které plynou z otcova obchůdku nestačí pokrýt ani základní potřeby rodiny. Nemají prostředky na vzdělání svých dětí.  Naše farnosti jí podporuje od r. 1999 . Od roku 2007 náš roční příspěvek činí 6000,- Kč. V roce 2013 ukončila účast v tomto projektu. Pro Bystřici pod Lopeníkem to je:

Susheela Agens Fernandes – narozená 11.8.1990. V roce 2005 oznámila charita, že v účasti v projektu Adopce na dálku skočila. Místo ní byla adoptována N.Suganya Harijah – narozená 15.2.1992. I ta však ukončila po roce účast na projektu, neboť rodiče se museli odstěhovat za prací. Od roku 2007 podporujeme chlapce jménem Vineeth Kumar Madri.

Nyní tedy pomáháme

Inose Beaubrun (Bánov) Narozena 2006. Nežije se svou rodinou, o níž není nic známo. Bydlí ve vesnici Baie-de-Henne na severozápadu Haiti. Chtěla by se stát učitelkou, má ráda hudbu a tanec a také ráda hraje fotbal. Je drobné postavy, je hodná a zdvořilá. Ve škole je aktivní, baví ji francouzština. Podpora probíhá od ledna 2016 skrze projekt Adopce na dálku, který řídí Arcidiecézní charita Olomouc. Částka, kterou ročně posíláme činí 6.500 Kč.

Alcuis Wensley (Suchá Loz) Narozen 2008. Žije se svými rodiči ve vesnici Baie-de-Henne na severozápadu Haiti. Rodina nevlastní dům, ale mají malou zahradu. Jsou velmi chudí, otec je rolník, matka bez zaměstnání. Alcuis by se rád stal knězem. Baví jej malování a sport, ve škole je aktivní, oblíbený předmět je katechismus. Chlapec je drobné postavy, poslušný a pracovitý. Podpora probíhá skrze projekt Adopce na dálku, který řídí Arcidiecézní charita Olomouc.  Částka, kterou ročně posíláme činí 6.500 Kč.

Vineeth Kumar Madri (Bystříce pod Lopeníkem) Narozen 9. 12. 1998, náboženství katolické. Bydlí v Yemminganuru, což je asi dvoumilionové město v indickém státě Andora Pradesh. Navštěvuje „St. Johns Residential School.“ Oblíbenými hrami je fotbal, kabbaddi a kriket. Má 2 mladší sestry. Otec Jakub pracuje jako pastorační pomocník a BBC animátor, navštěvuje mnohé vesnice v okolí.  Matka Marthamma je námezdní dělnice a musí se starat o děti, když je otec na misiích. Je to zajímavá rodina, velmi klidná. Vždy dělají, co mají. Rodiče pracují a starají se o vzdělání svých dětí. Ohledně jejich budoucnosti mají obavy. Podpora probíhá skrze projekt Adopce na dálku, který řídí Arcidiecézní charita Praha. Částka, kterou ročně posíláme činí 4900,- Kč.

Potřebné prostředky získáváme od dárců jednotlivých obcí a v době adventní je v kostele pokladnička určena pro tyto děti. Jinak můžete přispět kdykoliv na faře v Bánově.

Hasičům.CZ - sponzor stránek